Vydejte se na cestu, která posune hranice lidského poznání.

#ExpediceNeuron


 • Příspěvek na výzkum

  Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Věříme totiž, že nové objevy čekají všude.

   

 • Věda jako dobrodružství

  Baví nás ukazovat, že špičkoví vědci nemusí nosit bílé pláště a sedět v laboratořích. Vědu vnímáme jako objevování nepoznaného, a takto ji chceme představovat veřejnosti. Proto věnujeme pozornost přípravám expedice i její samotné realizaci, publikujeme rozhovory, reportáže, videa. 

 • Podpora až 1 000 000 korun

  Mecenáš Václav Dejčmar věnuje částku 1 000 000 Kč. Šanci na úspěch mají jak méně nákladné projekty, tak výpravy, které jsou finančně náročné. Na svou vědeckou cestu tak můžete získat od desetitisíců až po jeden milion korun. Pokud je třeba, vaši expedici podpoříme v plné výši – od letenek až po zpracování výsledků.


Připravte projekt

Jaký je váš výzkumný cíl? Proč je právě tato expedice důležitá? K jakému novému poznání přispěje? Zformulujte své cíle.

Představte se

Ukažte své nadšení pro vědu a dobrodružství a nadchněte i veřejnost, aby vás svým hlasem podpořila. Natočte krátké video, ve kterém sebe a výpravu představíte.

Vyplňte online přihlášku

Do Expedice Neuron se přihlásíte online. Vyplňte jednoduchou přihlášku a zašlete nám krátké video o vašem projektu. Online přihláška.


Pravidla Expedice Neuron